Разкрита е мащабна кражба на ток в Югозападна България

13.08.2020 г. 13:04:32 ч.
/
Разкрита е мащабна кражба на ток в Югозападна България
Разкрита е мащабна кражба на ток за около 2,5 млн. лева чрез нелегално свързване към градската мрежа на Кюстендил в работила година и половина т.нар. ферма за криптовалута, съобщиха от Районната прокуратура и Областната дирекция на полицията. По случая бяха задържани за 24 часа двама мъже от София, наели помещения в бившия ДАП и в бивш обувен завод в града.
Неправомерно ползваната електроенергия се равнява на ползването на ток за целия Кюстендил през летния сезон за месец, каза районният прокурор Ивайло Илиев:
„Голямо количество са техническите съоръжения, открити на място. Установено и на двете места е неправомерно присъединяване към електроразпределителната мрежа, по предварителни данни стойността на отнетата енергия е над 2,5 млн. лв. Единият от извършителите е свързан с две други подобни разследвания за сходни деяния“.
Добивалите чрез мощни компютърни системи, които ползват сериозно количество ток, са монтирали модерни оборудвания и технологии.
Двамата мъже са вече освободени. Самият добив криптовалута не е престъпление, обвиненията към тях ще са за неправомерно ползване на електроенергия, каза прокурорът Илиев.
снимка: МВР
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Олег Невзоров отрича за политически чадър: Не се чувствам виновен, никъде няма да избягам
Олег Невзоров отрича за политически чадър: Не се чувствам виновен, никъде няма да избягам



Яндекс.Метрика