Ресторантьори и хотелиери започват протест

21.01.2020 г. 09:27:25 ч.
/
Ресторантьори и хотелиери започват протест
Ресторантьори и хотелиери обявиха, че в края на седмицата започват протест с искане за намаляване на ДДС до 5% за хотелите и заведенията за обществено хранене. Това стана ясно по време на среща на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация във Велико Търново, на която се събраха собственици от 36 града.
От събота персоналите в заведенията ще работят с жълти жилетки, като от ръководството на асоциацията заявиха за БНТ, че имат готовност и за ефективни протести. По време на срещата е била изготвена и декларация, в която настояват за задължителна регистрация по ДДС на всички фирми в бранша, отмяна на наредбата за запечатване на заведенията от данъчните, лимит за издаване на разрешителни на нови обекти.
"Ние зависим от минимум четири министерства, това което ние направим като декларация, ще го предложим на всички тези, от които зависим. Туризмът е дейност, която продава щастие, в същото време ние сме убити от данъци и такси, в същото време не забравяйте, че туризмът е един изключително печеливш за България бранш", заяви председателят на асоциацията Вени Петрова. /БГНЕС
Източник:БГНЕС

Коментирайте
Подобни новини
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента



Яндекс.Метрика