САЩ разполагат танкове в България?

26.11.2014 г. 10:13:00 ч.
/ ИА Добруджа
САЩ разполагат танкове в България?
САЩ планират да разположат около 150 танка и бронирани превозни средства в няколко страни членки на НАТО в Източна Европа през 2015 година. Това съобщи във вторник американският генерал Бен Ходжес.
"Войниците ще дойдат, ще вземат участие в ученията и ще се приберат. Техниката ще остане", каза Ходжис в интервю за „Франс прес".
Той отбеляза, че около 50 бронирани превозни средства вече са разположени, останалите 100 танка M1 Abrams и бойни машини на пехотата Bradley ще бъдат на позиции в Германия, вероятно и на други места, за да могат американските военнослужещи да провеждат съвместни учения с НАТО.
„Ще разгледам вариантите за разполагане на техника, включително в Балтийските страни, Полша, Румъния, България, и подобни места", каза още генералът.
Ходът е част от усилията на САЩ, които имат за цел да уверят балтийските страни и Полша в подкрепата си. Операцията е наречена "Атлантическа решителност". Държавите в тази част на Източна Европа са обезпокоени от действията на Русия.

Източник:Агенция "КРОСС"

Коментирайте
Подобни новини
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи



Яндекс.Метрика