САЩ разполагат танкове в България?

26.11.2014 г. 10:13:00 ч.
/ ИА Добруджа
САЩ разполагат танкове в България?
САЩ планират да разположат около 150 танка и бронирани превозни средства в няколко страни членки на НАТО в Източна Европа през 2015 година. Това съобщи във вторник американският генерал Бен Ходжес.
"Войниците ще дойдат, ще вземат участие в ученията и ще се приберат. Техниката ще остане", каза Ходжис в интервю за „Франс прес".
Той отбеляза, че около 50 бронирани превозни средства вече са разположени, останалите 100 танка M1 Abrams и бойни машини на пехотата Bradley ще бъдат на позиции в Германия, вероятно и на други места, за да могат американските военнослужещи да провеждат съвместни учения с НАТО.
„Ще разгледам вариантите за разполагане на техника, включително в Балтийските страни, Полша, Румъния, България, и подобни места", каза още генералът.
Ходът е част от усилията на САЩ, които имат за цел да уверят балтийските страни и Полша в подкрепата си. Операцията е наречена "Атлантическа решителност". Държавите в тази част на Източна Европа са обезпокоени от действията на Русия.

Източник:Агенция "КРОСС"

Коментирайте
Подобни новини
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа



Яндекс.Метрика