САЩ в търговска война с ЕС, вдигат митата за самолетите

15.02.2020 г. 09:59:23 ч.
/
САЩ в търговска война с ЕС, вдигат митата за самолетите
Администрацията на президента Доналд Тръмп ескалира търговската война на САЩ с ЕС, започнала с налагането на по-високи мита върху вноса на стомана и алуминий от европейски производители.
От 18 март тази година Вашингтон вдига митата за внасяните от Европа самолети и други летателни средства от 10% на 15%. САЩ твърдят, че са все така открити за разрешаване на спора чрез преговори.
През май 2018 г. Световната търговска организация (СТО) отсъди, че субсидирането на авиоконцерна „Еърбъс” от държави в ЕС е незаконно и ощетява американския му конкурент „Боинг”.
Тогава ЕС съобщи, че е изпълнил решението на организацията по този спор, премахвайки действащите субсидии или предприемайки стъпки за отстраняване на негативното им влияние.
Но САЩ не се съгласиха, затова ЕС подаде иск за създаването на арбитражен панел в СТО за изясняване на този въпрос.
 

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика