САЩ в търговска война с ЕС, вдигат митата за самолетите

15.02.2020 г. 09:59:23 ч.
/
САЩ в търговска война с ЕС, вдигат митата за самолетите
Администрацията на президента Доналд Тръмп ескалира търговската война на САЩ с ЕС, започнала с налагането на по-високи мита върху вноса на стомана и алуминий от европейски производители.
От 18 март тази година Вашингтон вдига митата за внасяните от Европа самолети и други летателни средства от 10% на 15%. САЩ твърдят, че са все така открити за разрешаване на спора чрез преговори.
През май 2018 г. Световната търговска организация (СТО) отсъди, че субсидирането на авиоконцерна „Еърбъс” от държави в ЕС е незаконно и ощетява американския му конкурент „Боинг”.
Тогава ЕС съобщи, че е изпълнил решението на организацията по този спор, премахвайки действащите субсидии или предприемайки стъпки за отстраняване на негативното им влияние.
Но САЩ не се съгласиха, затова ЕС подаде иск за създаването на арбитражен панел в СТО за изясняване на този въпрос.
 

Коментирайте
Подобни новини
След трусовете във Венецуела: Измеренията на човешката трагедия и хуманитарната криза
След трусовете във Венецуела: Измеренията на човешката трагедия и хуманитарната криза
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин



Яндекс.Метрика