САЩ в търговска война с ЕС, вдигат митата за самолетите

15.02.2020 г. 09:59:23 ч.
/
САЩ в търговска война с ЕС, вдигат митата за самолетите
Администрацията на президента Доналд Тръмп ескалира търговската война на САЩ с ЕС, започнала с налагането на по-високи мита върху вноса на стомана и алуминий от европейски производители.
От 18 март тази година Вашингтон вдига митата за внасяните от Европа самолети и други летателни средства от 10% на 15%. САЩ твърдят, че са все така открити за разрешаване на спора чрез преговори.
През май 2018 г. Световната търговска организация (СТО) отсъди, че субсидирането на авиоконцерна „Еърбъс” от държави в ЕС е незаконно и ощетява американския му конкурент „Боинг”.
Тогава ЕС съобщи, че е изпълнил решението на организацията по този спор, премахвайки действащите субсидии или предприемайки стъпки за отстраняване на негативното им влияние.
Но САЩ не се съгласиха, затова ЕС подаде иск за създаването на арбитражен панел в СТО за изясняване на този въпрос.
 

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика