Начало >Добруджа >Регионални

Шабла е пълна с туристи

06.08.2013 г. 12:49:00 ч.
/
Шабла е пълна с туристи
Легловата база в Шабла е пълна. Добруджанската община е избрана за летен отдих от български и румънски туристи. Това съобщи за радио „Добруджа" зам. кметът Мариян Жечев. Август е най-активният сезон за морският град. Въпреки добрата пълняемост на туристическата база, която предлага градът, и тук отчитат проблеми с коректно подадената и платена туристическа такса, коментира Мариян Жечев. Сериозен проблем за общината си остава и нерегламентираното къмпингуване. „ Не можем да се справим с него", допълва зам. кметът. Боклукът след къмпингуващите остава за шабленци, казва още той. Единственото регламентирано място за къмпинг е в с. Дуранкулак, което не пречи на тези, които решават да почиват сред природата, да се разполагат навсякъде по Черноморието, казва още Мариян Жечев.


Коментирайте
Подобни новини
„Тишината говори“ – Олга Иванова представя нова изложба в "Двореца"
„Тишината говори“ – Олга Иванова представя нова изложба в "Двореца"
Добрички общински съвет ще заседава днес
Добрички общински съвет ще заседава днес
Публично обсъждане на годишния отчет за бюджета за 2025 г. на Община Генерал Тошево
Публично обсъждане на годишния отчет за бюджета за 2025 г. на Община Генерал Тошево
Стартира ремонт на две отсечки с дължина от близо 30 км в община Генерал Тошево (ВИДЕО)
Стартира ремонт на две отсечки с дължина от близо 30 км в община Генерал Тошево (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика