Шабла ще има отбор в Българска баскетболна лига

11.06.2019 г. 09:47:03 ч.
/
От следващия сезон Шабла ще има мъжки отбор в Българска баскетболна лига. Той ще се състезава в зона „Изток“. Това стана ясно по време на Националните финали на баскетболното първенство на България за аматьори, на което основно ремонтираната зала в Шабла бе домакин. Участваха 8 отбора – най-добрите от четирите зони на страната, както и домакинът „Шабла“, подсилен с опитни играчи като национала Александър Янев от „Берое“. Шампион стана „Микс“ (София), побеждавайки на финала „Хебър“ (Пазарджик) с 84:76. Призовата тройка допълни „Светкавица“ (Търговище). Купите и медалите на най-добрите отбори и индивидуалните награди връчи кметът на община Шабла Мариян Жечев.

Капитанът на „Шабла“ Йордан Павлов сподели: „Сформирахме отбора в последния момент, щастлив съм, че постигнахме първа победа и то пред родна публика! Искам да изкажа своята благодарност към Саша Топчов и националния състезател Александър Янев затова, че откликнаха на поканата ни и подсилиха „Шабла“ за финалите. Имам и новина за почитателите на баскетбола в града ни – от новия сезон 2019-2020, отборът на „Шабла“ ще се включи в първенството на ББЛ, в зона „Изток“. Вече работим върху селекцията.“

В Българска баскетболна лига участват отбори от над 30 български града, с картотекирани повече от 1000 баскетболисти. Първенството се провежда под егидата на Българската федерация по баскетбол (БФБ) и се администрира от Българското баскетболно общество (ББО).

„Шабла“ става третият отбор от областта, който ще се състезава зона „Изток“, в която участват още „Ънстопабъл“ – Добрич и „Дженералс“ – Генерал Тошево.