Начало >Добруджа >Общество

Шестима от Дома за стари хора в Добрич починаха от Ковид-19. 44 са заявили желание за имунизация

22.01.2021 г. 14:58:56 ч.
/
Шестима от Дома за стари хора в Добрич починаха от Ковид-19. 44 са заявили желание за имунизация
Шестима възрастни от Дома за стари хора в Добрич са починали от коронавирусна инфекция. Това съобщи за радио „Добруджа” директорът на институцията Антоанета Пантелеева. Починалите са били с придружаващи заболявания и преди заразата са били лежащо болни.
Припомняме, че малко преди коледните празници домът се превърна огнище на Ковид-19. 29 души от домуващите там  и още 10 души персонал бяха с положителни проби за коронавирусна инфекция.  Към днешна дата всички домуващи и служители са с отрицателни тестове, каза още Антоанета Пантелеева.  44 души от настанените в Дома за стари хора  са заявили желание за поставяне на имунизация срещу вируса. 10 са служителите на дома,  на които също ще бъдат поставени ваксини. „Една  не малка част  от персонала прекара  инфекцията и сега е в момент на изчакване”, каза още директорът.  
„Опитваме се плахо да навлизаме в нормален режим на живот и работа. От днес домуващите излизат на разходка в двора. За тях социалните контакти са важни.  От дълго време ги храним по стаите с цел избягване на струпване на много хора на едно място и грижа за здравето им”, допълни още Антоанета Пантелеева. В социалната институция има свободни места, но не се извършва настаняване. Изчаква се  успокояване на ситуацията.
 
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Четвърта национална изложба на българския комикс гостува в Добрич
Четвърта национална изложба на българския комикс гостува в Добрич
„Аз съм ти фен“ - новата песен на деветгодишната Надежда от Студио „Зонели“ (ВИДЕО)
„Аз съм ти фен“ - новата песен на деветгодишната Надежда от Студио „Зонели“ (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика