Синдикатите предлагат Национален борд за устойчиво развитие на енергетиката

16.02.2020 г. 14:14:28 ч.
/
Синдикатите предлагат Национален борд за устойчиво развитие на енергетиката
Синдикатите са предложили на правителството на премиера Бойко Борисов да се създаде Национален борд за устойчиво развитие на енергетиката с оглед на предстоящите реформи, свързани със Зеления пакт, предлаган от Европейската комисия. Това заяви лидерът на КНСБ Пламен Димитров, предаде репортер на БГНЕС.Димитров представи вижданията на профсъюза за така наречената “Зелена сделка”. Според КНСБ България все още не е готова и няма ясни разчети колко ще ни струва преминаването към енергетика с нулеви емисии.

Пламен Димитров смята, че най-реалистичният план за преминаването към зелена икономика и енергия е в периода 2030-2035 г. Поетапно трябва да извадим от експлоатация въглищните централи, като същевременно ги заменим с парогазови централи. Тази идея по-рано бе спомената и от вицепремиера Томислав Дончев.

Според Димитров България много отдавна още със затварянето на трети и четвърти блок на АЕЦ „Козлодуй“ е дала своят принос към идеята на Европа за по-чиста енергия. /БГНЕС
Снимка:bgnesagency.com
Източник:БГНЕС

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика