Синдикатите предлагат Национален борд за устойчиво развитие на енергетиката

16.02.2020 г. 14:14:28 ч.
/
Синдикатите предлагат Национален борд за устойчиво развитие на енергетиката
Синдикатите са предложили на правителството на премиера Бойко Борисов да се създаде Национален борд за устойчиво развитие на енергетиката с оглед на предстоящите реформи, свързани със Зеления пакт, предлаган от Европейската комисия. Това заяви лидерът на КНСБ Пламен Димитров, предаде репортер на БГНЕС.Димитров представи вижданията на профсъюза за така наречената “Зелена сделка”. Според КНСБ България все още не е готова и няма ясни разчети колко ще ни струва преминаването към енергетика с нулеви емисии.

Пламен Димитров смята, че най-реалистичният план за преминаването към зелена икономика и енергия е в периода 2030-2035 г. Поетапно трябва да извадим от експлоатация въглищните централи, като същевременно ги заменим с парогазови централи. Тази идея по-рано бе спомената и от вицепремиера Томислав Дончев.

Според Димитров България много отдавна още със затварянето на трети и четвърти блок на АЕЦ „Козлодуй“ е дала своят принос към идеята на Европа за по-чиста енергия. /БГНЕС
Снимка:bgnesagency.com
Източник:БГНЕС

Коментирайте
Подобни новини
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад фирмите, доставящи мантинели, стои бивш премиер
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад фирмите, доставящи мантинели, стои бивш премиер
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!



Яндекс.Метрика