СКВТ „Генерал Тошев“ направи фурор в Сливен

25.03.2019 г. 16:40:20 ч.
/
Спортен клуб по вдигане на тежести „Генерал Тошев“ – град Генерал Тошево се класираха на трето място в проведения миналата седмица в Сливен първи кръг на Държавното лично-отборно първенство по вдигане на тежести за всички възрастови групи. В рамките на четири, дни градът на 100-те войводи, прие повече от 350 щангиста от най-добрите клубове.
Сред тях бяха и общо 10 момчета от Спортен клуб по вдигане на тежести „Генерал Тошев“ – град Генерал Тошево с треньор Димитър Димитров. Във възрастова група „Момчета до 13 години“ тимът ни участва със седем щангиста, а в „Кадети до 15 години“ – с три.
Момчетата до 13 години направиха абсолютен фурор със своето представяне и заслужено се наредиха на трето място във временното класиране. Възпитаниците на Димитър Димитров останаха единствено зад изключително силните школи на клубовете „Георги Марков“ от Бургас и „Русе“ – Русе.
СКВТ „Генерал Тошево“ спечели повече точки от именити отбори като „Черноморец“ (Бургас), „Херкулес“ (София), „Марица“ (Пловдив), „Черно море“ (Варна). „Добруджа“ (Добрич) и домакините от „Сливен“. Показателно за страхотното представяне на нашите момчета е фактът, че те намериха място в призовата тройка в конкуренцията на 20 клуба от цялата страна с история и традиции в този спорт.
Най-радостното е, че от миналата година (когато всъщност е създаден и СКВТ „Генерал Тошев“), Българска федерация по вдигане на тежести предприе стратегически курс към популяризиране на този спорт сред младото поколение и в Държавните първенства вече участват най-малките щангисти – 13 годишните. Именно в тази възрастова група отборът от Генерал Тошево постига сериозни резултати.
Най-добро класиране в Сливен направи Росен Иванов, който остана на второ място в кат. до 45 кг. В същата категория Рамис Рамисов остана на четвърто място. В кат. + 61 кг. Георги Тодоров завърши на пета позиция. При най-леките в кат. 30 кг. Алдин Неазиев и Иван Станиславов останаха съответно шести и девети. Мелих Рамаданов в кат. 35 кг. зае 8 място, а Мартин Маринов в кат. 40 кг. остана седми. Така в крайното отборно класиране тимът събра общо 410 точки, които бяха напълно достатъчни за класиране в Топ 3 на надпреварата.
Във възрастова група „Кадети до 15 години“ отборът на „Генерал Тошев“ се състезава с трима представители: Иън Хартунг в кат. 49 кг. завърши на 7 място, Есер Исмаил в кат. 55 кг. също остана седми, а Бейхан Исметов в кат. 61 кг. завърши на 4 позиция.
Следващото състезание е Държавното лично първенство, което ще се проведе на 20 май в Хасково.