Начало >Добруджа >Общество

След седмица преминаваме към зимно часово време

20.10.2019 г. 10:16:37 ч.
/
След седмица преминаваме към зимно часово време
Седмица остава до преминаването към зимно часово време. Смяната е в неделя, 27 октомври. Точно в 04:00 часа през нощта на събота срещу неделя ще върнем стрелките на часовника с един час назад, тоест от 04:00 часа ще стане 03:00ч.
През септември 2018 година Европейската комисия излезе с предложи местенето на стрелките да се случи за последно през тази година, като различните държави да изберат до март дали искат да останат на астрономическо време (зимно), или на лятно часово време.
Прекратяването на смяната на часа обаче бе отложено за 2021 година.
Снимка:www.dunavmost.com

Коментирайте
Подобни новини
Ученическа конференция на тема  „Свободата като лична и колективна концепция“ организира ЧГ"Райко Цончев"
Ученическа конференция на тема „Свободата като лична и колективна концепция“ организира ЧГ"Райко Цончев"
Свилен Трифонов: Предложените промени в осигуряването на държавните служители са стъпка към повече справедливост
Свилен Трифонов: Предложените промени в осигуряването на държавните служители са стъпка към повече справедливост
Поради технически причини дирекция „Местни данъци и такси“ днес няма да работи с граждани
Поради технически причини дирекция „Местни данъци и такси“ днес няма да работи с граждани
Областният управител с поздрав по повод 23 юни - Ден на държавния служител
Областният управител с поздрав по повод 23 юни - Ден на държавния служител



Яндекс.Метрика