Начало >Добруджа >Общество

След седмица преминаваме към зимно часово време

20.10.2019 г. 10:16:37 ч.
/
След седмица преминаваме към зимно часово време
Седмица остава до преминаването към зимно часово време. Смяната е в неделя, 27 октомври. Точно в 04:00 часа през нощта на събота срещу неделя ще върнем стрелките на часовника с един час назад, тоест от 04:00 часа ще стане 03:00ч.
През септември 2018 година Европейската комисия излезе с предложи местенето на стрелките да се случи за последно през тази година, като различните държави да изберат до март дали искат да останат на астрономическо време (зимно), или на лятно часово време.
Прекратяването на смяната на часа обаче бе отложено за 2021 година.
Снимка:www.dunavmost.com

Коментирайте
Подобни новини
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Четвърта национална изложба на българския комикс гостува в Добрич
Четвърта национална изложба на българския комикс гостува в Добрич
„Аз съм ти фен“ - новата песен на деветгодишната Надежда от Студио „Зонели“ (ВИДЕО)
„Аз съм ти фен“ - новата песен на деветгодишната Надежда от Студио „Зонели“ (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика