Собствениците на молове настояват за гратисен период, за да се реорганизират

21.10.2021 г. 13:40:52 ч.
/
Собствениците на молове настояват за гратисен период, за да се реорганизират
Собствениците на молове настояват за гратисен период, за да реорганизират дейността си.
"Ще се съобразим изцяло със заповедта на Министъра на здравеопазването от 19 октомври 2021 г. с новите противоепидемични мерки. Влошаващата се обстановка с коронавируса в България притеснява и нас. Дайте ни обаче гратисен период, за да реорганизираме дейността си", пишат от Българската Ритейл Асоциация. От организацията излизат с пет искания към здравното министерство, които ще помогнат за повишаване процента на ваксинираните в България и запазване на работните места.

Собствениците на молове настояват "Зелени сертификати" да се изискват навсякъде, независимо от размера на магазина или бранша. "Аршинът, с който в момента се мери, е двоен", посочват те. "За магазините над 300 кв.м важат едни правила, за по-малките - други". Мотивът им е, че струпването на хора в по-малки пространства или при срещи с държавната администрация, където не се изисква сертификат, също крие риск от заразяване.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Олег Невзоров отрича за политически чадър: Не се чувствам виновен, никъде няма да избягам
Олег Невзоров отрича за политически чадър: Не се чувствам виновен, никъде няма да избягам
Министър Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
Министър Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни в гр. Първомай
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни в гр. Първомай



Яндекс.Метрика