Начало >Добруджа >Общество

Специалисти в областта на ветеринарната медицина ще участват в заседание на Областната епизоотична комисия

22.07.2019 г. 11:31:49 ч.
/
Специалисти в областта на ветеринарната медицина ще участват в заседание на Областната епизоотична комисия
Областната епизоотична комисия ще заседава утре от 10.00 часа. Участие в работата на комисията, свикана от областния управител,  ще вземат проф. д-р Паскал Желязков – от Национален диагностичен научноизследователски ветеринарномедицински институт и доц. д-р Чавдар Филипов от факултет „Ветеринарна медицина“ в Лесотехнически университет. Двамата са включени със Заповед на министъра на земеделието, храните и горите Десислава Танева, в създадения Консултативен съвет по Африканска чума по свинете. Със същата заповед министър Танева възлага на Консултативния съвет да провежда информационна кампания сред населението и органите на местната власт в страната във връзка с констатираните огнища и прилагане на мерките за профилактика, ограничаване и ликвидиране на АЧС; да изразяват научни становища при необходимост и да предлагат допълнителни мерки за превенция и контрол за заболяването.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Ученици от ПГАС – Добрич дадоха символично начало на жътвата в Добруджа (СНИМКИ И ВИДЕО)
Ученици от ПГАС – Добрич дадоха символично начало на жътвата в Добруджа (СНИМКИ И ВИДЕО)
Водните аварии днес
Водните аварии днес
Община Добричка връчва днес Годишните си награди за 2025 година
Община Добричка връчва днес Годишните си награди за 2025 година
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни



Яндекс.Метрика