Светослав Петров: Трудните мачове са по-полезни за младите от лесните победи (ВИДЕО)

18.08.2019 г. 10:04:36 ч.
/
Главният мениджър на Добруджа Светослав Петров поздрави своите футболисти за волята, която са проявили по време на двубоя със Септември (Тервел), спечелен от „жълто-зелените” с 1:0. Футболистите на Добруджа и близо 500 зрители на стадион „Дружба” трябваше да чакат до 74-ата минута, когато Янчо Андреев отбеляза единствения и победен гол в мача.
„Такива трудни мачове са много по-полезни за младите момчета, отколкото лесните победи с по 5-6 гола. Именно в тях се вижда кой има характера, волята, кой се бори до последно, въпреки трудностите. Очаквахме, че съперникът ни ще играе затворено, но до последно дерзахме, търсихме гола, ударихме греда и в крайна сметка стигнахме до победата”, коментира след мача Светослав Петров.
Валентин Пейчев, от своя страна, не скри, че е предприел дефанзивна тактика, тъй като познава добре отбора на Добруджа. Той призна, че е доволен от представянето на своя отбор, като голяма част от титулярите са в отбора от едва една седмица. „След края на сезона ни напуснаха доста основни футболисти и отборът тепърва се сформира. От ръководството също са доволни от момчетата и вероятно ще има премии, въпреки загубата”, каза след мача Пейчев.