Сърбия въвежда нови мерки срещу COVID-19

22.11.2020 г. 08:52:31 ч.
/
Сърбия въвежда нови мерки срещу COVID-19
Правителството на Сърбия обяви, че в сила влизат нови ограничения срещу пандемията от COVID-19, сред които и ограничаване на работата на развлекателни заведения, съобщи Танюг. 
Всички кафенета, ресторанти, клубове и търговски центрове трябва да затварят в 18 часа. 
Носенето на маски на закрито и на открито е задължително. Забраняват се събиранията на повече от 5 души. А всички служители, които могат да преминат на дистанционна работа, ограничава се броят на хората в обществения транспорт. 
Въвежда се строг контрол за спазване на мерките за защита, изолация и карантиниране. Всички мерки се въвеждат за 10 дни с възможност да бъдат продължени, като те влизат в сила от вторник, съобщи Танюг.
Снимка:cdnuploads.aa.com.tr
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика