Състезател по снукър от Каварна се класира за Мастърса на България

16.05.2019 г. 14:45:18 ч.
/
Димо Ангелов от Каварна се класира на 11-о място в крайната годишна ранглиста на Българска Снукър Федерация сред 55 състезатели. С влизането си в ТОП 16 той доби правото да участва на най-силния и престижен турнир от календара – Мастърса. Най-добрите снукър играчи на страната ще закрият сезона тази събота и неделя в клуб „Академията“ в София, като сред тях личат имената и на участници на Европейски първенства.

Това ще е първо участие на Мастърса за Димо Ангелов, който записа своя четвърти сезон в българския снукър. Той е единственият състезател в този спорт от област Добрич. Димо Ангелов през целия сезон подобряваше формата и класиранията си, изкачвайки се в ранглистата и в крайна сметка успя да хване последния влак за ТОП 16 – от 17-то място преди финалния турнир той се изкачи до 11-о с достигането си до ¼-финал.

Първият му съперник на Мастърса ще бъде 6-ият в България Боян Тошев. Двамата си размениха по една победа през сезона и сега се очаква да направят отново завързан и оспорван мач. Форматът на 1/8-финалите е 4 от 7 фрейма.

„Класирането за Мастърс бе цел номер 1 за мен през целия сезон. В добра форма съм и се чувствам конкурентноспособен. Надявам се да направя изненадата на турнира“, сподели за медийна група „Добруджа“ Димо Ангелов.

Той отделя по 2-3 часа всеки ден за тренировки. Доскоро се е подготвял в клуба в Каварна, но от няколко месеца живее в София и се упражнява в столичната снукър Академия. Постигал е състезателен халфсенчъри брейк – над 50 точки, като очаква скоро да направи и серия от над 100 на официален турнир.

Привлечен е силно от снукъра още от първия път, когато вижда играта по телевизията. За Димо Ангелов снукърът е най-джентълменският и спортсменски спорт, в който хитруването е напълно изкоренено от състезателите.

Снимка: Спортал