ТЕНИС: Михаела Йорданова се класира за Мастърса в Плевен

15.07.2013 г. 10:50:00 ч.
В Добрич се проведе регионално първенство по тенис за деца до 8 години, което бе част от националната програма „Тенис 10s Изида тур" на Българската федерация по тенис. При момичетата квоти за Мастърса на България, който е през септември в Плевен, спечелиха Анастасия Николова от Тича (Вн) и представителката на домакините Михаела Йорданова. В изключително оспорван и драматичен финал, изпълнен с множеството майсторски отигравания и от двете състезателки, тенисистката от морската ни столица успя да измъкне първото място с 5-3 гейма пред погледа на над 50 зрители на корт №1 в прекрасния тенис комплекс „Изида". Бронзовите отличия спечелиха гергана Айзнер от Приста Русе и Ема Фантусис от Тича. Квалификациите при момчетата прескочиха Филип Петров от черно море Елит и Димитър Михайлов от Тича. Филип надделя с 4-0 на финала, а с бронза се окичиха Ангел Владов и Даниел Спасов от варненския Темпо.
Мастърса на България на „оранжев корт" ще се проведе от 13 до 15 септември в Плевен. Право на участие в него имат само финалистите от регионалните първенства, като федерацията и домакините ще раздадат и 4 уайлд карти.