Титли за Добрич, Каварна и Румъния на международния турнир на кортовете на ТК „Добруджа“

28.09.2020 г. 14:35:38 ч.
/
Две от четирите титли на международния турнир по тенис, проведен от петък до неделя на кортовете на ТК „Добруджа“ в ЖК „Дружба“, остават в Добрич.

В изцяло добрички финал на ниво 5 Митко Митев победи шампиона от първото издание на турнира Красимир Недялков с 6:3, 7:6.

14-годишният Валери Дойчев пък триумфира на ниво 6. В мача за първото място той записа категорична победа над далеч по-опитния румънец Пол Пелин – 6:1, 6:4.

Неговият брат Виктор Дойчев също бе много близо до титлата, но пропусна 5 мачбола и загуби най-оспорвания от четирите финала. На ниво 7 шампион стана Петър Атанасов от Каварна. Той спечели първия сет с 6:3, след което Виктор Дойчев взе втория със 7:6. Така се стигна до тайбрек до 10 точки. Виктор Дойчев поведе с 9:4, но Петър Атанасов направи впечатляващ обрат и със 7 поредни точки спечели медала за първо място.

Гостите от Румъния си тръгнаха с титлата на двойки. Сорин Александреску и Разван Раду победиха Юри и Валери Дойчеви с 6:3, 6:3.

За втори път тенис клуб „Добруджа“ бе домакин на турнир от най-голямата румънска верига Tenispartener. Докато този в началото на август бе от категория „Сребърен“, сега бе „Златен“ и носи повече точки за ранглистата. Участниците на сингъл бяха общо 30 – от Добрич, Каварна, Варна, а за първи път и от Румъния. Състезателите в турнирите от най-голямата румънска тенис верига за професионалисти и аматьори са разделени на групи според своето ниво, а не на база пол и възраст. Това гарантира, че всички мачове ще бъдат равностойни и оспорвани.