Тодор Петров стана шампион на България и при батковците

25.01.2020 г. 21:32:23 ч.
/
В рамките на седмица Тодор Петров спечели втори златен медал от националните първенства на България по лека атлетика. След като стана шампион в своята възрастова група - при юношите под 18 години, днес 15-годишният гюлетласкач от Добрич зае първото място и при състезателите под 20 години. За Тодор Петров това бе дебют при най-големите юноши, но той успя да победи съперници, по-големи от него с 2 и дори с 3 години. Състезателят на СКЛА "Добрич", чийто треньор е Галин Костадинов, спечели първото място, изпращайки 6-килограмовото гюле на 15,33 м. Битката бе много оспорвана, като той победи Ивелин Марков от СКЛА "Ивет Лалова Спринт Академи" със 7 см. В сектора за тласкане на гюле на националния шампионат по лека атлетика в зала за юноши под 20 години в "Асикс Арена" в София участваха общо 14 състезатели от Добрич, София, Казанлък, Разград, Сливен, Габрово, Русе, Хасково, Балчик и Монтана.