Тол-системата ще оскъпи горивата с 1 ст. на 400 км., твърди Петя Аврамова

15.05.2019 г. 08:49:38 ч.
/
Тол-системата ще оскъпи горивата с 1 ст. на 400 км., твърди Петя Аврамова
Поскъпването на горивата, заради въвеждането на тол- системата ще е минимално – с 1 ст. на 400 км., а цените на хранителните стоки ще останат непроменени. Това заяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Петя Аврамова в ефира на "Нова телевизия".
Повод за коментара й е изказването от вчера на председателя на Българската петролна и газова асоциация Живодар Терзиев, че вероятно още от края на август заради тол-таксите горивата ще поскъпнат средно с 3-4 стотинки на литър.
"Най-голямото увеличение е около лев оскъпяване на билета до Варна, при положение, че автобусът е изчислен на 20 пътници, а не на 45 или 50, колкото е 100-процентовият обем", заяви министърът. Тя акцентира, че няма да бъдат засегнати цените на хранителните стоки, които се транспортират до малките населени места, защото превозните средства, които се използват за тази цел, са от 3.5 до 10 тона и ще плащат най-малка тол-такса.
"Направихме една среща с превозвачите, след това имаше втора среща. Търсим конструктивен диалог, но това, което беше изнесено от тях за поскъпването на хранителните стоки, в голямата си част са неистини", каза министърът като визираше разчетите им.
По думите й тол-системата е един от вариантите да се финансира "една система, която от години е недофинансирана". "Средства, които се определят от бюджета всяка година са недостатъчни да покрием всички нужди за ремонт на пътища" каза тя.
Снимка:dobrudjabg.com
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика