Три златни медала за добричките състезатели от Националния шампионат по спортно ходене (СНИМКИ)

05.09.2020 г. 13:15:04 ч.
/
Успешно представяне за добричките състезатели на Националния шампионат по спортно ходене за 2020 г., на който Добрич отново бе домакин.
Състезатели от 9 отбора от страната се включиха в стартовете в отделните възрастови групи.
При девойките до 20 години, първа стана състезателката на СКЛА „Добруджа 99” – Алтен Атанасова, която премина 10-километровата дистанция за 57,09 мин. След нея завършиха две състезателки на другия добрички клуб – „Добруджа” Рени Хинева и Мира Николова. Четвърта в класирането остана тяхната съотборничка Нели Николова.
При девойките под 18-годишна възраст, златният медал спечели Александра Бекярова от СКЛА "Добруджа”, която премина 5-те километра за 28,32 минути. Нейната съотборничка Надя Стефанова се нареди трета, а между тях втора завърши Мария Ташева от СКЛА Шумен.
При юношите под 18 години републикански шампион стана  Иван Иванов от СКЛА "Добруджа" с време 58,38 минути, а сребърният медал завоюва Петър Димов от „Добруджа 99”, който финишира на повече от 6 минути след победителя.
Медалите на призьорите бяха връчени от председателя на Общински съвет – Добрич Мая Димитрова.
Победител при мъжете стана Николай Шопов от „Спартак” Койнаре, който финишира заедно със своя съотборник Мартин Граматиков, за когото остана сребърния медал.
Преди началото на състезанието спортният директор на БФЛА Диян Драшков връчи от името на федерацията почетен плакет на домакина и основен организатор на шампионата – Николай Янков – президент на СКЛА „Добруджа 99”.
Организатори на първенството са Българската федерация по лека атлетика и СКЛА „Добруджа 99“. Надпреварата се проведе със съдействието на община град Добрич.