Турнир от най-голямата румънска тенис верига се проведе в Добрич

03.08.2020 г. 11:41:07 ч.
/
Красимир Недялков, Виктор Дойчев и Денчо Денчев спечелиха титлите на проведения на кортовете на тенис клуб „Добруджа“ турнир от румънската тенис верига Tenispartener. Участниците бяха общо 33 – мъже, жени и деца от Добрич, Каварна, Варна, София, Русе и Смолян. Състезателите в турнирите от най-голямата румънска тенис верига за професионалисти и аматьори са разделени на групи според своето ниво, а не на база пол и възраст. Това гарантира, че всички мачове ще бъдат равностойни и оспорвани и именно така се случи и на новите кортове в ЖК „Дружба“.

И до трите финала на сингъл достигнаха само състезатели от Добрич. В мача за първото място на ниво 5 Красимир Недялков победи Младен Златанов със 7:6, 6:4. На финала на ниво 6 се срещнаха синовете на треньора на ТК „Добруджа“ Юри Дойчев, като Виктор победи своя брат Валери с 2:0 сета. Над 3 часа продължи финалът в ниво 7 между Денчо Денчев и Томислав Пеев, който също е треньор в „Добруджа“. Първото място след много обрати и здрава битка спечели Денчо Денчев.

Най-добрите получиха традиционните за веригата медали и грамоти. Подаръци от основния спонсор „Барила“ и от клуба домакин имаше за всички участници.

През седмицата ще се изиграе финалът на двойки, тъй като двама от участниците в него вече бяха изиграли 3 мача в неделя. Успешно ¼-финала и ½-финала преминаха тандемите Михаил Йовев/Томислав Пеев и Юри Дойчев/Валери Дойчев.

Категориите на турнирите от веригата Tenispartener са три основни - платинен, златен и сребърен. Проведеният от петък до неделя бе сребърен, а през септември в Добрич ще се състои и златен.