УЧЕНИЧЕСКИ ИГРИ: Етрополе стана шампион по футбол за 11-12 клас (ВИДЕО)

06.05.2018 г. 13:25:00 ч.

Отборът на Средното училище „Христо Ясенов” от Етрополе победи във финалната среща от Ученическите игри по футбол за юноши 11-12 клас и се окичи с купата и златните медали. На второ място останаха футболистите от Националната-търговско банкова гимназия (София), а бронзовите медали завоюваха представителите на Седмо средно училище „Йордан Радичков” (Монтана), които след изпълнение на дузпи успяха да се наложат над домакините от ФСГ „Васил Левски” (Добрич). Пети в крайното класиране са ПГ по електротехника и електроника (Пловдив), а шести – Националната професионално техническа гимназия „Шандор Петьофи” (Разград).
За гол-майстор на турнира бе обявен Калоян Тодоров от Етрополе, който отбеляза 7 точни попадения.
Турнирът бе закрит от Митко Добрев, гл.ръководител на проявата и представител на Сдружение „Училищен спорт, туризъм и младежки дейности-Добруджа”, които заедно с община Добрич и Българска асоциация спорт за учащи са организатори на финалния турнир.