„Устрем” (Дончево) оглави класирането в Трета лига след 3:0 над „Септември” (Тервел)

10.08.2020 г. 09:53:27 ч.
/ ИА Добруджа
„Устрем” (Дончево) оглави класирането в Трета лига след класическа победа в първия кръг над „Септември” (Тервел). Два гола за успеха отбеляза голмайсторът на миналото първенство Кристиян Димитров – Кико.
Домакините решиха всичко още през първото полувреме, след като поведоха с 2:0, а вратарят на тервелчани Дениз Александров получи червен картон.
„Устрем” откри резултата чрез Виктор Христов в 12-ата минута. Централният нападател бе изведен с дълъг пас зад отбраната на гостите и успя да реализира за 1:0. Последваха добри атаки и изгодни ситуации и за двата отбора, но отбраната на „Септември” трудно успяваше да се ориентира към дългите подавания на домакините към бързоногите Виктор Христов, Борислав Балчев и Кристиян Димитров. В рамките на няколко минути вратарят Александров първо хвана топката с ръце извън наказателното поле, а след това спря непозволено откъсващия се Виктор Христов. И в двете ситуации стражът получи официално предупреждение и бе отстранен от игра. В самия край на първото полувреме Кристиян Димитров отбеляза с глава след чудесно центриране от корнер на Станимир Андонов.
През второто полувреме превъзходството на домакините бе още по-осезаемо, но трети гол във вратата на „Септември” така и не падаше. Минута преди края на редовното време, Кристиян Димитров бе изведен сам срещу вратаря и го прехвърли, оформяйки класическия резултат.