В Бали наказват с лицеви опори хората без маски

20.01.2021 г. 15:44:55 ч.
/
В Бали наказват с лицеви опори хората без маски
Хората, които не носят маски на остров Бали и нямат пари, за да платят глобата си, са подложени на необичайно наказание - лицеви опори. Тези, които носят предпазното средство неправилно, са наказани само с 15 повторения, а тези, които изобщо нямат такова - с 50. 
Властите там направиха носенето на маски на публични места задължително, предаде France24.
"През последните дни обаче десетки чужденци са нарушили новото правило", заяви служителят по сигурността Густи Сурянегара.
Близо 70 души са платили глоба от 100 000 рупии, а други 30 са заявили, че нямат възможност да платят санкцията. Затова тяхното наказание е било да правят лицеви опори.
Чужденците, които продължават да нарушават мерките, може да бъдат принудени да напуснат Индонезия, предупреждават властите. 
Източник:ТРУД

Коментирайте
Подобни новини
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Два влака се сблъскаха северно от Лондон
Два влака се сблъскаха северно от Лондон



Яндекс.Метрика