Начало >Добруджа >Общество

В морските общини в областта няма регистрирани случаи на коронавурус

10.08.2020 г. 14:39:54 ч.
/
В морските общини в областта няма регистрирани случаи на коронавурус
140 положителни проби за коронавирус са регистрирани в област Добрич за изминалата седмица. Това съобщи в ефира на радио „Добруджа“ зам.-областният управител Красимир Николов, който временно изпълнява длъжността областен управител и председател на Областния координационен щаб. За посочения период взетите проби от инспектори на РЗИ са 364. Наред с изследванията за коронавирус, дирекция „Обществено здраве" са проконтролирали 31 места за настаняване, 9 плувни басейна, 1 фитнес зала, фризьорски салон, сауна, козметично студио, 2 СПА центъра, 4 оптики, 4 обекта за търговия с козметични продукти, 4 морски плажа, и 4 обществени перални. Общо за периода извършените проверки са 75 на брой - 1 в заведение за обществено хранене, 1 в цирк и 9 в търговски обекти, 2 административни учреждения, 62 обекта с обществено предназначение. Издадени са две предписания и 2 Акта за установяване на административно нарушение.
От Областна дирекция по безопасност на храните  са извършили 68 проверки, като са издадени 5 предписания за установени нарушения, като неподходящ дезинфектант за COVID-19, не проведено обучение на персонала и неправилно носене на предпазни маски.
отговорността за опазване на здравето е на всички институции и не смятам, че някой проформа ще извърши някаква проверка, заяви Николов който отново апелира за спазване на трите Д – дезинфекция, дистанция и дисциплина. Заедно с контрола, това са основните фактори, които биха довели до по-слабо разпространение на болестта, каза Николов.
Хората продължават да се отнасят лековерно към това заболяване и продължават обществените прояви в голям мащаб като сватби, семейни събирания и други, където най-вероятно мерките се пренебрегват, каза Николов. Той отчете, че в трите морски общини в областта няма регистрирани случаи на COVID-19, което по думите м е добре за туризма ни, защо сме в разгара на сезона.
27 души са хоспиталиизрани в МБАЛ-Добрич. Те са настанени в две отделения. Двама пациенти са в интензивното отделение.  Това е в рамките на капацитета на болницата. Лечението се извършва от медицински специалисти, като отговорността за това е на ръководство на болничното заведение. Спазват се заповедите на здравния министър и Националния оперативен щаб, каза още Николов. 
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Млади хора ще предлагат идеи за бъдещето на своите общини в конкурс на НСОРБ
Млади хора ще предлагат идеи за бъдещето на своите общини в конкурс на НСОРБ
Отличия за вазовците от Добрич на състезанието „Стъпала на знанието“
Отличия за вазовците от Добрич на състезанието „Стъпала на знанието“
126 са желаещите да придобивят право на лов в Добрич, сред тях шест са жени
126 са желаещите да придобивят право на лов в Добрич, сред тях шест са жени
Ротари клуб Добрич дари реанимационна линейка на МБАЛ - Добрич
Ротари клуб Добрич дари реанимационна линейка на МБАЛ - Добрич



Яндекс.Метрика