В Москва започна масова ваксинация

05.12.2020 г. 10:22:35 ч.
/
В Москва започна масова ваксинация
В Москва започна масова ваксинация срещу COVID-19 с разработената в Русия ваксина СПУТНИК-V. Ваксинацията е доброволна и безплатна. Тя е дълбокозамразена и преди поставяне трябва да се размрази. Организмът добива имунитет 42 дни след първото поставяне. Предимство имат хората, изложени на най-голяма опасност от заразяване - лекари, учители и социални работници. В Москва от днес действат 70 пункта за ваксинация. Очаква се до края на годината броят им да се увеличи до 170.
Според данните на руските здравни власти, по време на тестовете на СПУТНИК-V едва 1,5 процента от доброволците са се разболели от COVID-19.
Снимка:bntnews.bg
Източник:БНТ

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика