Валентин Андреев – пети на европейското с нов национален рекорд

20.07.2019 г. 08:08:28 ч.
/
Валентин Андреев направи нова корекция на националния рекорд в хвърлянето на чук за юноши и със 77.15 м се нареди на пето място на европейското първенство под 20 г. в Борус (Шв).
Четири от опитите на балчиклията бяха над върховото постижение на страната за възрастта, който той постави в квалификацията - 75.43 м. Вальо започна финала със 76.78 м и продължи със 76.08 м, 77.15 м, 76.82 м, 73.44 м и завърши с фаул.
Световният шампион за юноши Михайло Кохан (Укр) спечели титлата с рекорд на Европа за под 20 г. - 84.73 м.
Снимка:dobrudjabg.com
Източник:БФ Лека Атлетика