Вдигане на тежести: Юндер Бейтула е шести в Европа

08.04.2021 г. 08:43:02 ч.
/ ИА Добруджа
Победителят в класацията „Спортист на Добрич“ за последните две години Юндер Бейтула се класира на шесто място в кат. до 81 кг. на Европейското първенство по вдигане на тежести в Москва. Състезателят на СКВТ „Добруджа“ постигна двубой от 346 кг. В отделните движения Бейтула успя да се справи съответно с тежести от 150 кг и 196 кг. Възпитаникът на треньора Тодор Кирчев беше на крачка да се окичи с медал в „изтласкването“, но при  втория опит получи контузия в левия крак, която му попречи да се представи подобаващо в последния си опит на 198 кг.
От Българска федерация по вдигане на тежести поздравиха добричлията за доброто представяне на Европейското първенство.
„Юндер Бейтула е представител на Добричката школа с треньор Тодор Кирчев. Миналата зима спечели злато и сребро на преодолимпийските турнири за Световната купа в Малта и в Иран, а на последното световно първенство в Патая грабна бронза в изтласкването“, припомнят от Федерацията.

Страхотен дебют при мъжете на голям форум направи другият роден национал – Карлос Насар. Световният шампион за кадети спечели сребърен медал в двубоя. 17-годишният талант събра двубой от 369 килограма. Той заслужи среброто в изхвърлянето с 163 кг, а в изтласкването извоюва златото с нов европейски рекорд от 206 кг, който по-късно постигна и Антонио Пицолато. Европейският шампион Пицолато (Италия) защити титлата си, след като събра двубой от 370 кг. Той спечели изхвърлянето със 164 кг, а в изтласкването също постигна 206 кг, но остана втори заради по-високото си тегло.