Военен преврат в Судан

25.10.2021 г. 10:22:11 ч.
/
Военен преврат в Судан
Суданският премиер Абдала Хамдок е поставен под домашен арест, а военни са обсадили къщата му, съобщи "Ройтерс".
Военните сили са неидентифицирани. Те са във военни униформи, но без опознавателни знаци по тях. Засега няма независимо потвърждение на информацията. Според телевизия "Ал Хадас" неидентифицирани судански военни сили са арестували и четирима министри, член на управляващия съвет и медийния съветник на Хамдок.
Al-Jazeera уточнява, че сред задържаните е министърът на промишлеността и губернаторът на провинция Хартум. Дъщерята на министъра Ибрахим Шейх уточнява пред канала, че той е бил задържан от членове на Обединените отряди, сформирани през юни месец по заповед на зам.-ръководителя на Преходния суверенен съвет.
По информация на "Ройтерс" по улиците на столицата Хартум са излезли граждани, някои части са блокирани.
Към днешна дата армията е блокирала всички входове на Хартум, съобщава и ТАСС. Сред задържаните са министрите на комуникациите, на информацията, на финансите и на промишлеността. В момента суданската столица се намира и под комуникационна блокада - в града са изключени всички мобилни комуникации, стационарните такива, както интернет връзката.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика