ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 допусна първа загуба в Суперлигата за сезона

09.11.2019 г. 08:00:50 ч.
/
Добруджа 07 допусна първа загуба от началото на шампионата в Суперлигата. Снощи възпитаниците на треньора Пламен Христов загубиха от Левски с 0:3 гейма (26:24, 25:20, 25:18). Мачът от петия кръг се игра в зала "Универсиада" в столицата.
Първият гейм започна под диктовката на добричлии, но не успяха да запазят преднината си. Левскарите удържаха темпото и успяха да оставят противника на разстояние. След 20:20 играта стана доста оспорвана - двата отбора се догонваха в резултата, момчетата на Пламен Христов успяха да се откъснат и да поведат. Столичани обаче проявиха характер и спечелиха след ас на Гордан Люцканов.

Във втората част "сините" доминираха през по-голямата част от времето. След 16:15 добруджанци набраха инерция, като успяха да изравнят, а и да поведат. Ролите се размениха още няколко пъти, но грешка от атака на Димитър Маринков при 20:20 наклони везните в полза на домакините. Състезателите на Андрей Жеков заиграха по-окрилено и след серия от пет точки вече имаха два гейма на сметката си.
В третия гейм хегемонията на Левски бе пълна - от самото начало те поведоха, увеличавайки постепенно дистанцията и затвориха гейма, с което спечелиха и мача.
За Добруджа 07 Иван Крачев приключи с 13 точки (1 ас, 1 блокада), 11 реализира Димитър Маринков (1 блокада).
След тази загуба добричкият тим е на третото място в класирането с 12 точки (4 успеха, 1 загуба). В следващия кръг Добруджа 07 приема Хебър. Мачът е на 15 ноември.

снимка: фейсбук страница на ВК "Левски"