ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 навакса изоставане от 2 гейма, но загуби от Левски (ВИДЕО)

04.03.2021 г. 21:48:05 ч.
/
Волейболистите на Добруджа 07 загубиха у дома от Левски с 2:3 гейма (22:25, 21:25, 25:12, 25:20, 8:15) в мач от 12-ия кръг на първата осмица в Суперлигата. Поредният петгеймов мач в зала "Добротица" бе загубен от добричкия тим, който навакса изоставане от 0:2, но отстъпиха в тайбрека.
С тази загуба добруджанци останаха на шесто място в със 17 точки (5 успеха, 7 загуби).
Левски са втори във временното класиране с 26 точки (9 победи, 3 загуби).
Двубоят започна равностойно. Геймът въвреше точка за точка до техническото прекъсване, след което гостите показаха много силна игра в защита, която им позволи да стигнат до 25:22. Ситуацията се повтори и във втората част, която Левски спечели с 25:21.
Волейболистите на Мирослав Живков излязоха преобразени през третия гейм и още в началото натрупаха солиден аванс, който постепенно се увеличаваше. Андрей Жеков направя няколко смени, за да отдъхнат основните състезатели и частта приключи при резултат 25:12.
Добруджанци започнаха силно и четвъртата част, но столичният тим успя да скъси максимално дистанцията, оставайки само на точка. Впоследствие обаче волейболистите на Добруджа 07 отново записаха силни минути и затвориха гейма с 25:20.
В тайбрека обаче гостите бяха доста по-мобилизирани  от предишните два гейма и стигнаха до успеха с комфортен аванс, с което спечелиха и мача.
За Добруджа 07  Мартин Мечкаров и Жулиен Георгиев записаха по 18 точки.
Най-резултатен в двубоя бе диагоналът на Левски Боян Йорданов с 23 точки.