ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 победи Пирин и окупира първото място в група 3 (ВИДЕО)

17.10.2020 г. 01:06:23 ч.
/
Добруджа 07 победи Пирин (Разлог) с 3:1 (25:21, 24:26, 25:21, 25:8) във втория си мач от група 3 в Добрич, от квалификационния турнир за определяне на първа и втора осмица на новия сезон в Суперлигата. С тази победа добричкият тим е водач в групата с 6 точки и на практика си осигури влизането в първата осмица.  добруджанци записаха втора чиста победа в групата и са водачи в класирането с 6 точки.
Срещата бе изключително оспорвана през първите три гейма, като единствено в четвъртата част домакините бяха повече от безапелационни.
 Първият гейм бе равностоен, като едва след средата Добруджа взе леко предимство и стигна до успеха с 25:21.
Втората част отново въвреше точка за точка, като волейболистите на Добруджа 07 бяха близо до спечелването, като водеха с 24:22. Последва обрат и Пирин спечели гейма с 26:24.
Третата част започна със силни минути за Пирин, но добруджанци успяха да обърнат нещата в своя полза, като основен фактор се оказа влизането в игра на Мартин Мечкаров, който замени Методи Ананиев. Добруджа 07 отново излезе напред в резултата и спечели гейма – 25:21.
 В четвъртата част отборът от Разлог свали гарда и не успя да намери сили да се противопостави на най-вече на мощния сервиз на Мартин Мечкаров. Той записа изключителна серия от сервиз, след която резултатът бе 15:2 за Добруджа 07. До края разликата се запази и геймът приключи при 25:8. Така отборът, воден от Мирослав Живков записа втората си победа в групата и е лидер с 6 точки.
Последният мач на добруджанци е утре от 20.00 часа срещу аутсайдера – Арда, който е без точка и без спечелен гейм.
Преди това – от 17.30 часа в решителна среща за второто място в групата излизат отборите на Пирин (Разлог)  и Берое 2016.