ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 с драматичен обрат над Марек (ВИДЕО)

16.01.2021 г. 22:10:00 ч.
/
Отборът на Добруджа 07 постигна трета победа в Първата осмица на Суперлигата, след като се наложиха над Марек Юнион-Ивкони с 3:2 (24:26, 24:26, 25:21, 25:18, 15:11) след пълен обрат.
След този успех Добруджа се изкачи на второ място в класирането с 8 точки след 3 победи и 1 загуба.
Отложеният мач от четвъртия кръг на шампионата в зала „Добротица“ се оказа изключително труден за добричкия тим. Травма извади от строя в последния момент капитанът и основен разпределител на отбора Георги Манчев. На негово място първи мач като титуляр изигра Любослав Телкийски.
В първата част резултатът вървеше точка за точка, като след 20-ата добруджанци натрупаха преднина и бяха близо до затваряне на гейма, но позволиха Марек да изравни и в крайна сметка да спечели с 26:24. Ситуацията се повтори и през втория гейм – равностойна игра през цялото време и успех за дупничани с 26:24.
Гостите започнаха уверено третата част и на техническото прекъсване имаха преднина от 4 точки. След него обаче последва тотална промяна и след поредица последователни точки, Добруджа 07 излезе напред и затвори частта с 25:21.
В четвъртия гейм Марек отново започнаха добре и успяха да натрупат сериозен аванс, който отново бе стопена от играчите на Мирослав Живков. Накрая те успяха да спечелят гейма с резултат 25:18.
В тайбрека отборът от Дупница поведе с 3:0, след което Добруджа 07 взеха инициативата и не я изпуснаха до края - 15:11  и победа с 3:2 гейма.

Най-резултатен за Добруджа 07 отново бе Жулиен Георгиев с 25 точки (1 ас, 4 блокади), 18 точки записа Димитър Маринков. Той получи и приза за най-полезен състезател в мача.

Следващият мач на  Добруджа 07 е гостуване на Пирин (Разлог) на 22 януари.

Във видеото ще чуете мненията на Венцислав Рагин, Димитър Маринков и старши треньора Мирослав Живков