ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 загуби от ЦСКА на старта на Супер Волей (ВИДЕО)

22.10.2021 г. 21:01:51 ч.
/
Добруджа 07 загуби от ЦСКА с 0:3 гейма (17:25, 20:25, 20:25) в мач от първия кръг на Efbet Супер Волей. В зала „Добротица“ имаше фенове на отбора, макар и по-малко от обичайното заради изискването за зелен сертификат. Тяхната подкрепа обаче не бе достатъчна, за да успее отборът, воден от Лазар Лазаров, да се противопостави на армейците, които през този сезон са подсилени с двама чужденци и доскорошния национал Добромир Димитров.
Титуляр за Добруджа 07 започна присъединилият се преди седмица диагонал Георги Михалев.
През първата част интрига имаше само до средата на гейма, след което ЦСКА увеличаваше преднината си, за да се стигне до 25:17. През втората част събитията на полети се повториха, като столичният тим спечели с 25:20. Третата част започна добре за добруджанци, които успяха да поведат с две точки – 9:7. Тогава обаче треньорът на гостите Александър Попов сигнализира за грешка при нареждането на Добруджа 07 при резултат 6:6. След продължителна проверка, грешката бе потвърдена и играта бе подновена, но при резултат 6:8 за ЦСКА. Това развали настроението в играта на добруджанци и гостите отново излязоха напред в резултата, като запазиха преднината си до края на гейма – 25:20.

Припомняме, тази година Efbet Супер Волей, както е новото име на Суперлигата, се провежда в различен формат. Отборите са разделени на две групи. Добричкият тим е в група Б, в нея са още Нефтохимик, Левски, Берое, Дунав (Русе), Раковски (Севлиево), Дея спорт (Бургас) и ЦСКА. Във втория кръг Добруджа 07 гостува на Дунав (Русе)

Във видеото ще чуете мненията на Николай Тодоров и Явор Генов.