ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 започна с чиста победа турнира в Добрич (ВИДЕО)

16.10.2020 г. 10:17:54 ч.
/
Добруджа 07 стартира с победа над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 гейма (26:24, 25:20, 25:19), в първия мач от група 3 на квалификационния турнир за определяне на първа и втора осмица на новия сезон в Суперлигата. Мачът бе първи от програмата на турнира в зала „Добротица”, на който добричкия тим е домакин.

Добричлии силна първата част, като водиха в резултата, но след техническото прекъсване, постепенно заралии обърнаха резултата. Играта тръгна точка за точка, като в решителния момент, възпитаниците на Мирослав Живков, проявиха хладнокръвие и затвориха гейма с 26:24.
Втората част започна по подобие на първата. Добруджа 07 поведе, но тимът от Стара Загора, успяха да изравни и да поведе. След средата на втория гейм, добруджанци отново взеха инициативата и до края увеличаваха преднината си, спечелвайки гейма с 25:20.
През третия гейм добричките волейболисти си осигуриха преднина още в началото, която не изпуснаха до края, приключвайки с преднина от 6 точки - 25:19.

Най-резултатни за Добруджа 07 бяха Венцислав Рагин и Жулиен Георгиев с по 12 точки. Жулиен Георгиев записа три аса, а Рагин – два.

Днес Добруджа 07 излиза срещу Пирин (Разлог), който снощи записа лесен успех с 3:0 над Арда. Мачът е от 20.30 часа и ще бъде предаван пряко по Диема спорт 2.

Във видеото ще чуете какво споделиха след мача старши треньорът на Добруджа 07 Мирослав Живков, Жулиен Георгиев и капитанът Георги Манчев