ВОЛЕЙБОЛ: Категорична победа на Добруджа 07 на старта на втория полусезон (ВИДЕО)

24.01.2020 г. 20:58:06 ч.
/
Категорична победа с 3:0 постигна Добруджа 07 в първия за втората половина на редовния сезон мач срещу Пирин, Разлог. В отделните части 25:22, 25:13 и 25:18. Най-резултатен в двубоя бе Жулиен Георгиев с 20 отбелязани т, в т.ч 3 аса и 1 блок. Пламен Шекерджиев добави 18 т. за победата (1 ас и 1 блок),  Кордев се отчете с 8 т. (2 аса и 2 блока), а Маринков постигна 7 т., от които един блок.
За гостите най-ефективен бе Йордан Желязков с 13 реализирани точка, в т.ч. 1 ас.
Дебют пред добричка публика направи аржентинското попълнение на тима Франко Джагета.
За най-полезен състезател бе обявен капитанът на Добруджа 07 Иван Станев. Плеймекърът за първи път получава престижното отличие. От началото на сезона като MVP по два пъти са били отличавани Шекерджиев и Маринков , а по един път Кордев,  Гайдарски и Жулиен Георгиев.
Най-оспорван тази вечер  бе първи гейм. Играта бе равностойна в началото, но грешки на гостите дадоха предимство на играчите на Петър Шопов и техническото прекъсване дойде при 12:7. Миро Живков предприе няколко сполучливи смени и преднината на Добруджа бе стопена до 20:20, но след това  домакините  не допуснаха изненада и затвориха гейма при 25:22.
Във втората част предимството на добруджанци бе категорично и те не позволиха на Пирин да направи повече от 13 т. Интрига нямаше и в последната трета част, когато силите на гостите от Разлог стигнаха само за 18 т.
С 8 победи  и 4 загуби Добруджа 07 се предвижи  1 място напред в класирането и в зае четвърта  позиция.
На 31 януари Добруджа 07 гостува на Славия в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

Мненията на капитана Иван Станев и на Жулиен Георгиев можете да чуете във видеото.