ВОЛЕЙБОЛ: Трудна победа на Добруджа 07 над Тетевен Волей (ВИДЕО)

12.11.2016 г. 22:38:07 ч.
/
ВОЛЕЙБОЛ: Трудна победа на Добруджа 07 над Тетевен Волей  (ВИДЕО)
С едноминутно мълчание в памет на големия волейболен деятел, състезател и дългогодишен национален треньор Брунко Илиев започна срещата между отборите на Добруджа 07 и Тетевен Волей от петия кръг на НВЛ – Суперлига. Шампионите успяха, макар и трудно, да надиграят с категоричното 3:0 (25:22, 25:23, 27:25) своите опоненти, но борбата в отделните части бе доста оспорвана.
Играчите на Петър Мечкаров бяха на крачка от изненадата в първи гейм, който вървеше равностойно, точка за точка,  но с няколко отлични отигравания на Илия Петков през центъра и почти безгрешни действия от страна на Жулиен Георгиев,  домакините затвориха  при резултат 25:22.
Във втората част Мирослав Живков смени разпределителите, вкарвайки в игра Денимир Димитров. Гостите се откъснаха и техническото прекъсване дойде при 3:8, но добруджанци бързо възстановиха равенството. В игра влезе и Трифон Лапков, който зае мястото на Мечкаров. След дълги разигравания и много брак при сервиз –резултатът стана 16:15, а при подновяване на играта по- разконцентрирани бяха гостите и след техни грешки резултатът стана 24:20. волейболистите от Тетевен намалиха до една точка разлика за Добрич ( 24:23), но Лапков  би по пръстите на блокадата и приключи гейма с  25:23 и 2:0 за Добруджа 07.
Добруджанци бяха безапелационни в началото на третата част. Намалиха предизвиканите грешки, внесоха смут в редиците на гостите и за реплика Павел Душков получи жълт картон.  В края на гейма, при 23:20 и няколко грешни отигравания на Добруджа, Тетевен успяха да изравнят за 24:24. Илия Петков през центъра отбеляза 25-та точка за домакините, гостите отново изравниха, но два последователни бомбени удара на Жулиен Георгиев изправиха залата на крака. Геймът свърши при 27:25.
Най-резултатен и в този мач бе Жулиен Георгиев, който отбеляза 25 т, 59 % ефективност в атака. Мирчев от гостите постигна 10 т.
Мачът се игра пред около 1500 души, като в залата присъстваха и деца от ДГ 27, които  заедно със своите родители за пръв път се докоснаха до красотата на волейболната игра, а след последния съдийски сигнал си направиха снимка с шампионите.

Така с 4 победи от 5 мача добруджанци продължават да са на четвърто място в класирането.

Изявления на либерото Христо Христов, Жулиен Георгиев, Илия Петков, ст.треньора Миро Живков, ст.треньора на гостите Петър Мечкаров и президента на ВК Добруджа 07 Галин Господинов