ВОЛЕЙБОЛ: В „Добруджа 07“ са готови за старта на сезона, чака се кубински национал (ВИДЕО)

11.10.2021 г. 14:38:29 ч.
/
Мъжкият отбор на волейболен клуб „Добруджа 07“ е готов за старта на новия сезон. Това заявиха в студиото на медийна група „Добруджа“ президентът на клуба Тодорин Ненчев и старши треньорът Лазар Лазаров. Първият мач е насрочен за 23 октомври, от 18.00 часа, срещу ЦСКА в Добрич. Към този момент спортните зали в страната остават затворени.

Организационно и финансово всичко в клуба е наред, заяви Тодорин Ненчев. След като пое президентския пост, той е провел разговори с досегашните спонсори. Почти всички ще продължат да помагат, като бюджетът ще бъде с около 10% по-малък спрямо миналата година, обясни Тодорин Ненчев.

Спортно-технически вече сме в края на подготвителния период и физически всички волейболисти са добре, сподели Лазар Лазаров. Той не предвижда повече контроли преди първия официален мач с цел запазване здравето на играчите. През подготвителния период „Добруджа 07“ на два пъти премери сили с „Нефтохимик“, а през изминалия уикенд отборът от Добрич спечели турнир с участието на 4 отбора във Варна, постигайки 3 победи с по 3:0 гейма.

Очаква се още едно ново попълнение да се присъедини към „Добруджа 07“, като с неговото привличане селекцията ще бъде завършена. В следващите седмици отборът ще се подсили с волейболист от Куба, който участва на Световното първенство за младежи до 21 години в София. Той играе на поста диагонал и вече е бил включван и в разширения състав на мъжкия национален отбор на Куба. В момента клубът подготвя документите, необходими за издаването на виза.

Новото първенство на България ще се проведе по изцяло нов регламент. Отборите са разделени на две осмици, като „Добруджа“ е в група с „Левски“, „ЦСКА“, бургаските „Нефтохимик“ и „Дея Спорт“, „Берое“, „Дунав“ (Русе) и „Раковски“ (Севлиево). Тези отбори ще изиграят по два мача помежду си на разменено гостуване. Срещу тимовете от другия поток „Добруджа 07“ ще играе по веднъж – срещу четири от тях в Добрич, а срещу други четири – като гост. Така ще бъде оформено крайно класиране за редовния сезон на 16-те отбора в Ефбет Супер Волей. Първите четири се класират директно за ¼-финалите, а тези от пето до 12-то място ще оформят четири двойки в първия кръг на плейофите. Последните три отбора изпадат директно, а 13-ият ще играе бараж за оставане в групата.

„С оглед на формата е трудно да говорим за конкретна цел като класиране. Нашата група очевидно е по-равностойна, което е предпоставка за израстване на състезателите“, смята Лазар Лазаров.

„За мен този формат е по-добър, защото има повече мачове. Ако някой направи грешка, има време да я компенсира. За всички, включително и за феновете, е по-добре да има повече мачове“, заяви Тодорин Ненчев.