Всеки пристигащ във Великобритания ще е под карантина

22.05.2020 г. 12:45:52 ч.
/
Всеки пристигащ във Великобритания ще е под карантина
Обединеното кралство ще налага 14-дневна карантина на пътниците, пристигащи от чужбина, за да ограничи разпространението на новия коронавирус. Това обяви днес британският министър, отговарящ за Северна Ирландия, Брандън Луис, цитиран от Франс прес.  
"Хората, пристигащи в Обединеното кралство, трябва да останат под карантина, за да се "задържи" процентът на предаване на болестта", посочи Луис пред телевизия Скай нюз. 
По-късно днес министърката на вътрешните работи Прити Пател ще даде на брифинг подробности за карантината, съобщи телевизия Скай нюз, цитирана от Ройтерс.
Според предварителна информация на Би Би Си ще има глоби за нарушаване на карантината в размер на 1000 лири стерлинги, предаде БТА.   
От мярката ще бъдат освободени здравните работници и пътните превозвачи, както и пристигащите от Република Ирландия. За пристигащите от Франция няма да има изключения, както беше обявило по-рано правителството, посочва Би Би Си. От карантината няма да бъдат освободени и пътниците от страни с ниско равнище на предаване на заразата.   
Мярката ще се преразглежда на всеки три седмици, уточни Брандън Луис, цитиран от Франс прес.
Снимка:dobrudjabg.com
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия



Яндекс.Метрика