Начало >Добруджа >Общество

Втора поредна година ученици от ПГ по туризъм са на практика на о. Тенерифе (ВИДЕО)

04.10.2019 г. 15:58:28 ч.
/
Втора поредна година ученици от ПГ по туризъм са на практика  на о. Тенерифе (ВИДЕО)
15 ученика от ПГ по туризъм "П.Яворов" се представиха успешно на проведената за втора поредна година седмична практика в Пуерто де ла Круз, о.Тенерифе, Испания. Те бяха там по проект "Професионалисти чрез мобилност" по програма „Еразъм+“, разказва преподавателката по професионална подготовка Марияна Шестакова.
Учениците са от 11 и 12 клас, от специалностите  -„Хотелиер”,”Кетъринг”, ”Готвач” и „Сладкар”, и  са се подготвяли цяла година за това професионално приключение. Те са практикували  в престижните  хотели – Weare La Paz и Taoro Garden , като готвачи , сервитьори и бармани. Там те са имали  възможност да се научат да приготвят ,  презентират  и сервират   типични за Канарските острови и Испания ястия, десерти и напитки. Освен това са имали възможност да учат испански чрез онлайн платформа. На финала ръководството на хотелите е изказало възхищението  си от българските младежи, от уменията и знанията,  с които са се представили.  За добрата си работа те получиха сертификати за професионално обучение,както и парични награди.
 
Репортаж на Дана Михайлова и Стефан Калев
 

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Ученическа конференция на тема  „Свободата като лична и колективна концепция“ организира ЧГ"Райко Цончев"
Ученическа конференция на тема „Свободата като лична и колективна концепция“ организира ЧГ"Райко Цончев"
Свилен Трифонов: Предложените промени в осигуряването на държавните служители са стъпка към повече справедливост
Свилен Трифонов: Предложените промени в осигуряването на държавните служители са стъпка към повече справедливост
Поради технически причини дирекция „Местни данъци и такси“ днес няма да работи с граждани
Поради технически причини дирекция „Местни данъци и такси“ днес няма да работи с граждани
Областният управител с поздрав по повод 23 юни - Ден на държавния служител
Областният управител с поздрав по повод 23 юни - Ден на държавния служител



Яндекс.Метрика