Сачева: Обсъждаме поетапно разхлабване на мерките

18.01.2021 г. 09:23:09 ч.
/
Сачева: Обсъждаме поетапно разхлабване на мерките
„Това, за което говорим в момента, е поетапно разхлабване на мерките. Как точно ще се случи това, ще установим тази седмица. Възможно е да има стъпково отваряне на всеки две седмици на нещо ново. За момента няма окончателно решение”. Това обяви пред Нова телевизия социалният министър Деница Сачева.
"Различни са предложенията за хотели, ресторанти и молове", каза Сачева. Тя коментира, че се получават различни предложенията относно отварянето на обектите. 
„Има предложения да се започне със зимните курорти, защото за тях сезонът почти приключва. Може би, от средата на месец февруари - за ресторанти и заведения на територията на големите градове. За моловете рестрикциите ще продължат още малко”, допълни Сачева.  
"За нас е много важно да намерим този баланс между ниската степен на заболеваемост и това да има по-голям брой ваксинирани и оздравели хора. Това създава натиск за нас, но и за нас е важно да направим така, че ако отворим вичко внезапно да не се увеличат отново бройките, трябва да задържим и затвърдим тези резултати", каза министърът и допълни, че "не се обсъжда затваряне до изборите
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
Откриха 73 контрабандни бойни пистолети в автомобил на "Капитан Андреево"
Откриха 73 контрабандни бойни пистолети в автомобил на "Капитан Андреево"
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света



Яндекс.Метрика