Заради стрелба край Белия дом изведоха Тръмп от залата за брифинги

11.08.2020 г. 09:18:55 ч.
/
Заради стрелба край Белия дом изведоха Тръмп от залата за брифинги
Президентът на САЩ Доналд Тръмп бе внезапно изведен от Сикрет сървис от  залата за брифинги на Белия дом, но малко по-късно се върна в нея, информира Си Ен Ен.
Държавният глава каза на представителите на медиите, че е бил изведен заради стрелба край Белия дом.
"Искам да благодаря на Сикрет сървис, че винаги си вършат работата бързо и много ефективно. Но наистина имаше стрелба и някой е откаран в болница. Не знам състоянието на този човек. Изглежда е бил прострелян от Сикрет сървис, така че ще видим какво ще се случи", каза Тръмп.
Той допълни, че изглежда заподозреният е бил въоръжен и никой друг не е бил ранен.
По думите му ситуацията изглежда е под контрол, а служителите по сигурността не са го отвели в бункера под Белия дом, а само до Овалния кабинет.
След връщането си президентът продължи брифинга, посветен на ситуацията с коронавируса, предаде БТА.

 
Снимка:www.aljazeera.com
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота



Яндекс.Метрика