14 години по-късно - Галин Костадинов отново е шампион на България

01.02.2020 г. 21:18:55 ч.
/
Галин Костадинов показа, че и на 40 години се намира в отлична спортна форма и отново доказа своята висока класа, като стана шампион на България на тласкане на гюле. Държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени в зала за 2020 г. се провежда в "Асикс Арена" в столицата.

В сектора за тласкане на гюле отново доминираха добричлии, които окупираха почетната стълбица. Галин Костадинов от СКЛА "Добрич" стана шампион на България с резултат 16,30 м. Това е негова шеста републиканска титла при мъжете в зала, като последната бе преди цели 14 години - през 2006 г.

Сребърния медал с 16,08 м. спечели друг добричлия - Михаил Михалев, който е студент в НСА и се състезава за клуба на академията - "КЛАСА". Третото място пък зае Христо Банков от СКЛА "Добрич", който тласна гюлето на 15,96 м. Общо 12 гюлетласкачи от Добрич, София, Велико Търново, Балчик, Враца и Плевен си оспорваха отличията на националния шампионат в столицата.

Припомняме, че за Галин Костадинов това е втори медал за годината, след като в началото на януари той спечели среброто на силния международен турнир "Академик". Негов приоритет обаче е работата му като треньор в създадения от него клуб по лека атлетика "Добрич".

"Посвещавам титлата на моето семейство, на моя град Добрич и на всички деца в него. Надявам се с такива успехи да запалим колкото може повече млади хора в Добрич да спортуват", сподели веднага след победата си Галин Костадинов за радио "Добруджа".
Снимка:bgathletic.com