22.04.2024 г. 12:29:35 ч.
/
Изминалата седмица бе много успешна за спортен клуб по кикбокс „Десант” – Добрич. Юношите на клуба спечелиха три златни и един сребърен медал на Европейската купа в Пловдив от 18 до 21 април, а новото попълнение Руси Минев в събота спечели своята професионална KWU опън битка на международната галавечер във Варна „SENSHI 21”.

Жулиен Риков стана шампион на Европейската купа в категория до 75 кг., при юношите старша възраст, в стил лоукик. Той постигна три победи в Пловдив, като на ½-финал спечели с нокаут.

Диян Димитров стана първи в категория до 63,5 кг. при юношите старша възраст в стил К1. В нея състезателите бяха трима и като водач в световната ранглиста Диян Димитров игра директно на финал и победи с 3:0 съдийски гласа боец от Израел.

Михаил Боев е златен медалист в категория до 48 кг. при юношите младша възраст в стил К1. Той победи двама състезатели от Молдова, като на ½-финала отстрани водача в световната ранглиста, а на финала постигна нокдаун.

Станеслав Вълков в категория до 51 кг. при юношите младша възраст в стил лоукик започна с победа срещу българин на ½-финала, а на финала загуби от национал на България.

Новото попълнение на „Десант” – Руси Минев, който от месец живее в Добрич и тренира при Драгомир Йорданов в спортен клуб по кикбокс "Десант" - Добрич и при Николай Добруджански в ММА клуб "Десант" - Варна, в събота победи португалеца Бруно Карвальо с 2:1 съдийски гласа на галавечерта „SENSHI 21” във Варна. Това бе първият мач в България от 2019 г. насам за един от най-успешните родни ММА боици, който след победата получи купа и пояс.

Изключително съм доволен от всички състезатели – всички се представиха много мъжки и достойно, сподели за радио „Добруджа” Драгомир Йорданов – председател и треньор на спортен клуб по кикбокс „Десант” – Добрич.