4 медала за "Хищник" от Държавното по канадска борба

01.04.2019 г. 10:10:50 ч.
/
4 медала спечелиха състезателите на добричкия клуб „Хищник” на Държавното първенство по канадска борба, което се проведе през уикенда в Белоградчик, съобщи за радио „Добруджа” председателят на клуба Захари Стоянов.
"Хищник" участва на шампионата с 8 състезатели, като трима от тях бяха дебютанти. В кат. до 60 кг. Ивелин Милев спечели сребърен медал на лява ръка (на снимката), и бронзов на дясна. Дебютантът Мирослав Николов завърши трети в категорията до 70 кг. при състезателите със зрителни увреждания. Захари Стоянов е със сребро.
Председателят на клуб заяви, че е доволен от представянето на състезателите. Той е особено впечатлен от друг дебютант - Атанас Митев, който е завършил на четвърто място в кат. до 65 кг., където конкуренцията е била много сериозна – общо 14 души в категорията. Стоянов е доволен и от своето второ място, предвид факта, че само преди месец е претърпял операция на коляно.
Със завоюваните златен и сребърен медал Захари Стоянов и Мирослав Николов, получават квота за участие в Европейското първенство, което ще се проведе в Лутраки, Гърция, в средата на май.