Бронзовият медалист от Световната купа Димитър Цонков с безплатни уроци по стрийт фитнес в Добрич (ВИДЕО)

28.08.2020 г. 10:32:15 ч.
/
Бронзовият медалист от Световната купа Димитър Цонков дава безплатни уроци по стрийт фитнес в Добрич. Градът ни е един от десетте в страната, в които се реализира проектът „Стрийт фитнес - изборът да бъдеш здрав!“ на Министерството на младежта и спорта и Българската федерация по стрийт уъркаут. Целта е популяризирането на този нов страната за спорт, в който обаче България вече има сериозни успехи на международно ниво.

Тренировките се провеждат всеки ден от 16.00 часа на лостовете в градския парк, пред комплекс „Изида“. Всеки желаещ може да се включи напълно безплатно, като заниманията са подходящи и за двата пола, заяви Димитър Цонков в интервю за медийна група „Добруджа“. Горна възрастова граница няма, а единственото ограничение е навършени поне 10-12 години, за да имат достатъчно физическа сила децата за изпълнението на упражненията, обясни треньорът.

Интересът към уличния фитнес в Добрич е много висок, но, за съжаление, тук няма как да се проведе състезание, защото няма нито едно съоръжение в града, което да отговаря на изискванията, сподели Димитър Цонков.

В края на миналата година той постигна най-големия международен успех на спортист от Добрич - третото място на Супер финала на Световната купа по уличен фитнес. На турнира в Хонконг участваха най-добрите 27 състезатели на планетата в този спорт, класирали се за решителния турнир след 15 квалификации. През тази година обаче международният календар, включително и Световно първенство в Русия, е отменен, заради мерките, свързани с Ковид-19.

Уличният фитнес е спорт, произлизащ от спортната гимнастика, но с много повече свобода на действие и креативност при изпълненията. Необходими са сила, издръжливост и психическа нагласа, смята Димитър Цонков.