Черноморец (Балчик) с ценни три точки срещу Монтана (ВИДЕО)

28.08.2017 г. 10:41:04 ч.
/
Черноморец Балчик победи с 1:0 Монтана в мач от шестия кръг на Втора лига, игран в събота в Белия град. Гостите бяха по-активни в първите минути, като в осмата минута Петър Атанасов бе изведен в наказателното поле от Васев, опита технично да прехвърли вратаря на домакините, но топката кацна върху напречната греда.
В 14-та минута след бърза атака отдясно и остро центриране на Милко Георгиев, Виктор Митев с премерен удар по земя вкара за 1:0. Футболистите на Монтана опитаха да стигнат до изравнителен гол, но не успяха да затруднят вратаря на домакините.
39-та минута черноморци бяха близо до втори гол, след като Милко Георгиев проби отдясно и центрира към Цветан Илиев, който с плонж уцели топката, но вратарят на гостите Шкекич успя да избие.
След почивката Монтана продължи да натиска, като Петър Атанасов и Даниел Васев на два пъти пробваха рефлекса на Християн Христов.
В 81-вата минута Ахмед Хикмет можеше да реши двубоя с втори гол, но изведен сам срещу вратаря на гостите, реши да действа технично. Опитът му да прехвърли вратаря бе неуспешен-топката излезе в аут.
В 90-ата  минута, след като от резервната скамейка на домакините пуснаха на терена втора топка, съдията спря играта, но изнервен от това Борислав Балджийски я изрита извън стадиона, за което му бе показан втори жълт картон и той напусна терена само 45 минути след като се появи в игра. Така Черноморец записа втора победа от началото на шампионата и с актив от 7 точки, заема 10-то място.