Добруджа загуби от Калиакра след дузпи, морско дерби ще определи съперника на Локо Пд за Купата (ВИДЕО)

07.09.2016 г. 20:06:08 ч.
/
Добруджа загуби от Калиакра /Каварна/ с 4:5 след изпълнение на дузпи двубоя от предварителния кръг за Купата на България. Редовното време завърши 2:2, а Александър Йовчев единствен изпусна от бялата точка и изпрати каварненци на зоналния финал срещу регионалния съперник Черноморец /Балчик/. Победителят ще се изправи срещу Локомотив /Пловдив/ на фаза 1/16-финал.
Мачът днес предложи много емоции на публиката на стадион "Дружба".
Наставникът на Добруджа Стефан Славов даде шанс на част от юношите на клуба, които започнаха с много желание и създадоха две много добри положения още в първите пет минути на мача. Постепенно гостите изравниха играта и ситуациите се редуваха пред двете врати, но гол до почивката така и не падна. В началото на второто полувреме Славов пусна в игра опитните Симеон Симеонов и Станимир Андонов, но противно на логиката гостите стигнаха до гол. В 54-ата минута бързоногият юноша на Левски Лионел Матадос бе изведен зад отбраната на добруджанци и пусна топката покрай младия вратар на домакините Симеон Андреев - 0:1.
Добруджа вдигна оборотите и създаде редица опасности пред вратата на гостите, но гол така и не падаше. Все пак в 72-ата минута смяната на Стефан Славов даде резултат - Станимир Андонов успя да изравни.
И докато всички на стадиона очакваха втория гол за Добруджа в оставащите минути, в 87-ата Мердин Мехмедов овладя топката в половината на домакините, премина на слалом между няколко защитници на Добруджа и отбеляза за 1:2.
Добруджанци обаче не се отказаха и още с подновяването на играта успяха да изравнят не и без помощта на защитника на Калиакра Мартин Мартинов, който си отбеляза автогол.
В заключителните секунди каварненци дори стигнаха до трети гол, отново дело на Лионел Матадос, но помощник-съдията отсъди засада след кратко колебание и остави развръзката да се реши след дузпи.
При 11-метровите удари Александър Йовчев сгреши още първия, а футболистите на Каликара успяха да вкарат всички и триумфираха на стадион "Дружба".
Добруджа: Симеон Андреев, Александър Йовчев, Даниел Граматиков, Стефан Иванов, Виктор Христов, Денис Кадир, Васко Боев, Стелиян Стоянов, Петър Казаков, Емил Илиев, Дейвид Филипов /Симеон Симеонов, Станимир Андонов, Тодор Колев/
Калиакра: Владислав Владимиров, Цветан Петров, Мартин Мартинов, Станислав Василев, Славомир Събков, Лионел Матадос, Мердин Мехмедов, Пламен Димитров, Тодор Маринчев, Георги Иванов, Мирослав Иванов - Деко