Добруджа загуби от Нефтохимик с 1:4 втората си зимна контрола

31.01.2020 г. 16:19:23 ч.
Добруджа загуби от Нефтохимик с 1:4 втората си проверка от зимната подготовка. Мачът на стадиона в Каблешково. „Жълто-зелените” откриха резултата в 20-ата минута на първото полувреме чрез Кристиян Пешков. Шейховете успяха да изравят в 33-ата минута с гол на Атанас Ташолов
През второто полувреме Светослав Петров пусна в игра по-младите футболисти и шейховете успяха да отбележат три гола. Десет минути след подновяването на играта бургазилии удвоиха аванса си, чрез Живко Петков, който пресече върната към вратаря на Добруджа топка. Третият и четвъртият гол паднаха в последните пет минути на мача. Автори на попаденията бяха Димитър Костадинов и Коста Далев.

„Много съм доволен от показаното през първото полувреме, когато стояхме много добре срещу тим, който се намира в горната половина на Втора лига. Имахме възможност да видим на какво ниво сме към момента. През второто полувреме също играхме добре, всички състезатели получиха игрово време, доволен съм”, заяви за радио „Добруджа” Светослав Петров.

В проверката днес взеха участие и Янчо Андреев, и Кристиян Петков. Неофициален дебют с жълто-зелената фланелка срещу „Нефтохимик“ направи и новото попълнение Станислав Жеков, който, поради болки в коляното, също не игра в първата контрола.

Договорената за следващата седмица контрола с „Посейдон“ отпада, след отказ на румънците. Светослав Петров не планира да търси друг съперник на мястото на тази проверка. До края на зимната подготовка „Добруджа“ ще играе още с „Черноморец“ (Балчик) и юношите старша възраст на „Черно море“ (Варна).

Снимка:ПФК Нефтохимик Бургас 1962