ФУТБОЛ: "Добруджа" прекърши "Тополи"

29.09.2019 г. 18:44:10 ч.
/
Продължава победният ход на футболистите на "Добруджа" по терените на Североизточна трета лига. Жълто-зелените спечелиха първото от двете си поредни гостувания в първенството - класическа победа с 3:0 срещу "Тополи" в едноименното село край Варна.

Кристиан Пешков изведе "Добруджа" напред още в 4 мин. след точно изпъление на дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитник на домакините след разбъркване при корнер. Скоро след това "Тополи" остана в намален състав. В 8 мин. Вилиян Денчев получи директен червен картон за прилагане на техники от друг спорт - кунг-фу, при единоборство в центъра на терена с Денис Кадир. Добруджанци се възползваха от численото си предимство и достигнаха до още два гола. Техен автор бе централният нападател Галин Стоянов. Той се разписа в последната минута на първото полувреме и 5 минути след почивката. Така Галин Стоянов вече има 10 гола през този сезон, като 8 от тях са за първенството.

Отборът, воден от Светослав Петров, остава на върха с пълен точков актив - 6 победи от 6 шампионатни мача.

В следващия кръг "Добруджа" гостува на "Хитрино".